Технологія вирощування селери | 4 Сезони

 
 
 

Селера

Підготовка грунту

Селера краще вирощувати на родючих грунтах з великим вмістом азоту з рівнем pH 6-7. З осені проводять зяблеву оранку на глибину 23-25см. Під оранку вносять органічні добрива - 50-60 т / га перегною і мінеральні добрива (в кг / га) - 200-300 суперфосфату і 170-220 сульфату калію. Ця рослина дуже добре відгукується на гнойові добрива в перший же рік після його внесення. Навесні проводять 1-но - 2-х кратне культивування і боронування.

Вирощування розсади

Вегетаційний період у селери кореневого (Монарх) достатньо тривалий (140-150 і більше днів). За цим його вирощують виключно через розсаду. Насіння висівають в ящики на глибину до 0,5 см. Попередньо ящики заповнюють сумішшю дернової землі і перегною (порівну) з додаванням невеликої кількості піску. Оптимальна температура для проростання насіння 17-20 ° С. Особливо це важливо для дражірованних предпророщенних насіння Престінун-Пив, які поставляє Нунемс. Таке насіння мають більш високу швидкість проростання, але повинні зберігатися не більше 3 місяців при температурі +5 ° С. Сходи можуть витримувати короткочасні пониження температури до мінус 4 ° С. Сіянці проріджують при їх сильному загущенні, щоб уникнути витягування. Сіянці пікірують з одним-двома справжніми листочками в касети. Через 15 днів після пікіровки розсаду підгодовують по 10-15 гр. NPK на 10 л. Перед посадкою розсаду загартовують при 12-15 ° С, а також підгодовують фосфорними і калійними добривами.

Догляд за рослинами

Розсаду у віці 60-70 днів висаджують в травні-початку червня. При посадці відстань між рядами становить 45-60 см, а в ряду 25-30 см. При таких способах отримують високотоварні коренеплоди.

Основний догляд за рослинами полягає в розпушуванні грунту, поливах, знищенні бур'янів. Селера потрібно поливати постійно, протягом усієї вегетації. Особливо важливо щоб рослини були забезпечені в достатній мірі вологою в кінці вегетації, коли найбільш інтенсивно ростуть коренеплоди.

Міжрядні обробки проводять періодично, до моменту, коли листя починає змикатися - закриваючи міжряддя. При цьому також знищуються бур'яни. Додатково проводять ручні прополки, у міру необхідності.

В випадку серйозної загрози поширення бур'янів або ж поїдання комахами, Ви можете скористатися хімічними засобами захисту. В нашому магазині Ви зможете купити інсектициди, гербіциди і інші необхідні препарати.

Збір врожаю

Урожай збирають до настання стійких заморозків, щоб уникнути підмерзання коренеплодів. Здорові, добре виконані коренеплоди закладають на зберігання. Їх пересипають піском і поміщають в сховище. Оптимальна температура для зберігання 1-2 ° С.