Гербіциди Мерлін® | 4 Сезони

 
 
 


4 Сезони » Мерлін®Мерлін®

гербіциди мерлін

Досходовий гербіцид для боротьби проти однорічних широколистих і злакових бур’янів у посівах кукурудзи

Діюча речовина: ізоксафлютол, 750 г/кг

Препаративна форма: водорозчинні гранули

Механізм дії:

Мерлін® діє системно. Він поглинається кореневою системою та листям бур'янів і пересувається в рослинах. Препарат блокує фермент, який бере участь у ключових етапах біосинтезу каротиноїдів. Це спричиняє знебарвлення рослин бур'янів. Бур'яни, які з'являються, знебарвлюються по мірі того, як Мерлін® проникає у рослину через кореневу систему. При достатньому зволоженні ґрунту бур'яни або не сходять, або швидко гинуть після проростання.

В умовах достатнього зволоження

Після внесення в ґрунт діюча речовина ізоксафлютол перетворюється в дикетонітріл. Вміст і співвідношення ізоксафлютолу та дикетонітрілу в ґрунті прямо залежать від його вологості. Чим вища вологість ґрунту, тим інтенсивніше утворюється дикетонітріл.

Ізоксафлютол слабо пересувається вниз по профілю і практично весь залишається на поверхні ґрунту. Дикетонітріл більш мобільний, він пересувається вниз по ґрунтовому горизонту і локалізується у вигляді смуги в зоні розташування основної маси коренів бур'янів.

Ізоксафлютол забезпечує контроль чутливих бур'янів, які проросли з верхніх шарів ґрунту, а дикетонітріл забезпечує знищення тих бур'янів, які вже зійшли або проростають з глибших шарів ґрунту.

В умовах недостатнього зволоження

Перетворення ізоксафлютолу в дикетонітріл припиняється. Ізоксафлютол, відносно стабільний на поверхні ґрунту, відіграє ключову роль у збереженні гербіцидної активності Мерліну®. Утворення дикетонітріла відновлюється з появою опадів.

Властивості:

Мерлін® — високоефективний досходовий гербіцид з унікальним механізмом реактивації. Реактивація — це здатність досходового гербіциду Мерлін® багаторазово відновлювати свою активність протягом вегетації. Завдяки цьому механізмові гарантований захист кукурудзи від широколистих і злакових бур'янів впродовж усього сезону за будь-яких погодних умов.

гербициды Мерлін

Застосування

Кукурудза

Обприскування ґрунту після посіву до сходів культури. Норма витрати: 0,13 кг/га.

Заробка препарату в ґрунт не потрібна. Рекомендується дрібнокрапельне обприскування з нормою витрати робочої рідини 200-400 л/га.

Для досягнення найвищої ефективності препарату слід дотримуватись наступних рекомендацій:

  • поверхня площі, де проводиться обприскування, мусить мати дрібногрудочкувату структуру;
  • дотримуватися рівномірності обприскування по всій площі культури;
  • мішалка обприскувача повинна працювати впродовж усього часу обприскування.

УВАГА! Після обприскування Мерліном® не можна проводити міжрядний обробіток ґрунту. Такий обробіток може призвести до зниження ефективності препарату внаслідок порушення «гербіцидного екрану» у верхньому шарі ґрунту. Іноді, особливо у посушливих умовах, доцільно після внесення Мерліну® оброблену площу заборонувати легкими боронами.

Селективність

Будь-який гербіцид тимчасово впливає на кукурудзу. Цей вплив виявляється в згинанні листків, їхньому скороченні, «гофруванні», затримці росту рослин. В окремих випадках і за певних умов (холодна погода з нічними заморозками, недостатня глибина посіву, сильна злива після застосування Мерліну®) можна спостерігати часткову зміну кольору нижніх листків кукурудзи (ефект «хамелеона»). Однак, уже через 1-2 тижні це явище зникає і не впливає на подальший ріст, розвиток рослин і кінцеву врожайність кукурудзи. Мерлін® не шкодить наступним культурам сівозміни.

Переваги

Період захистної дії Мерліну® 7-9 тижнів.

Унікальний ефект «реактивації» — ефективний захист полів кукурудзи за будь-яких погодних умов.

Винятково низька норма застосування на гектар.

Найширший спектр гербіцидної дії проти широколистих і злакових бур'янів.

Контролює види бур'янів, стійкі до інших досходових гербіцидів.

Сучасна, зручна в застосуванні препаративна форма.

Оригінальна інноваційна упаковка, яка дозволяє точне дозування препарату та виключає безпосередній контакт з ним.

Сумісність:

Мерлін® можна використовувати у бакових сумішах з більшістю гербіцидів, фунгіцидів та інсектицидів, що застосовуються на кукурудзі, зокрема з гербіцидами, що належать до груп хлорацетанілідів (ацетохлор, метолахлор, диметенамід).

Однак в кожному випадку потрібна попередня перевірка на хімічну сумісність змішуваних продуктів.