Фунгіцид Луна® Експіріенс | 4 Сезони

 
 
 


4 Сезони » Луна® ЕкспіріенсЛуна® Експіріенс

фунгіциди Луна Експіріенс

Новий фунгіцид комбінованої системної дії

Загальна назва: флуопірам, 200 г/л + тебуконазол, 200 г/л

Тип формуляції: концентрат суспензії

 

Механізм дії:

Флуопірам порушує процес дихання в мітохондріях клітин збудника, блокуючи сукцинат-дегідрогеназу у 2-му комплексі дихального ланцюга в мітохондріях.

Тебуконазол порушує синтез стеролу в клітинах збудника, блокуючи C-14 альфа-деметилазу.

 

Властивості:

Луна® Експіріенс — препарат, який містить інноваційну діючу речовину.

Флуопірам належить до нового хімічного классу Пірідилетиламідів і має надзвичайно широкий спектр активності. Він є високоефективним проти величезної кількості вищих грибів з таксонів аскоміцетів і дейтероміцетів. Як і речовини деяких інших класів, Флуопірам блокує в мітохондріях патогена ферментативний ланцюжок, що відповідає за процесс дихання і утворення АТФ — головного біоенергетичного джерела клітин. У цьому ланцюжку задіяно 4 ферментативних комплекси, і 2-й з них піддається руйнуванню Флуопірамом. Оскільки решта блокуючих процесс дихання препаратів втручається до нього на інших етапах, на сьогодні стійкість до Флуопіраму відсутня.

Флуопірам здатен накопичуватися у верхньому шарі клітин рослини, а потім пересуватися вглибину, діставатися сосудів ксилеми і пересуватися по них. У разі потрапляння на грунт також демонструє високу кореневу системність.

З метою запобігти появі стійкості патогенів у майбутньому, а також поширити спектр дії, у препараті Луна® Експіріенс до Флуопіраму додано Тебуконазол. Тебуконазол впливає на зовсім інший етап метаболізму гриба, тобто — на синтез ергостеролу для клітинної оболонки. Це зробило малоймовірним виникнення стійкості, а також зміцнило ефект проти плямистостей листя і деяких інших хвороб.

Оскільки Тебуконазол також є системною речовиною, Луна® Експіріенс вважається препаратом комбінованої повної системності. Це дає підстави відносити його до препаратів з лікувальною дією, хоча будь-яку обробку фінгіцидами краще робити профілактично, до початку масового розвитку хвороб.

На сьогодні Луна® Експіріенс перевершує всі існуючі на ринку препарати, які використовуються проти вищих грибів на овочевих культурах - як за спектром дії, так і за ефективністю.

З екологічної точки зору Луна® Експіріенс безпечний для корисних організмів, зокрема для бджіл — він не впливая на життєздатність дорослих особин і личинок, а також активність фуражування і запилення.

 

Застосування:


Культура Застосовується: Норми витрати Макс. кількість обробок
Томати Проти альтернаріозу, антракнозу,
борошнистої роси, кладоспоріозу
0,35-0,75 л/га 2
Морква Проти альтернаріозу, білої гнилі,
борошнистої роси, фомозу
0,35-0,75 л/га 3
Огірки Проти борошнистої роси, антракнозу,
альтернаріозу, аскохітозу
0,35-0,75 л/га 2
Капуста Протии альтернаріозу, кільцевої плямистості,
сірої та білої гнилі
0,35-0,75 л/га 2

 

Особливості застосування:

Термін очікування на всіх культурах — відповідно реєстраційній документації (2011 рік).

Проти борошнистої роси слід використовувати низькі норми витрати, проти інших хвороб — середні та високі. На всіх культурах надійний ефект дає також чергування обробок Луна® Експіріенс і Натіво®

 

Переваги:

  • поєднання двох діючих речовин з принципово різними механізмами дії
  • запобігання резистентності
  • широкий спектр збудників на різних культурах
  • профілактична та лікувальна дія
  • гнучкість у використання протягом сезону
  • сприятливий для овочів токсикологічний профіль

 

Реєстраційне посвідчення
» Завантажити

Паспорт безпеки речовини
» Завантажити